Strona główna Turystyka Zniewalający urlop w Chorwacji czy we Włoszech?

Zniewalający urlop w Chorwacji czy we Włoszech?

102
PODZIEL SIĘ

Współczesna turystyka proponuje nam wiele możliwości. Podróże po odległych zakamarkach świata stają się coraz powszedniejsze. W szeregu przypadków zapominamy jakie śliczne miejsca znajdują się na rodzimym kontynencie. Na pewno zaskakująco ładnym europejskim krajem jest Chorwacja.

Delikatny śródziemnomorski klimat, 1000 wysp, ponad kilometr kontynentalnej linii granicznej to nieliczne atrakcje tego kapitalnego miejsca. Panorama na czyste, błękitne wody Adriatyku, morze, słońce oraz miasta zbudowane na wzór wenecki robią niesamowite wrażenie. W kuchni dominują lekkie posiłki złożone ze świeżych owoców morza. Nowoczesne miasta posiadają kapitalnie rozbudowane noclegi, restauracje oraz nocne rozrywki.

To właśnie dzięki temu Chorwacja jest wielokrotnie odwiedzana przez wędrowców z całego świata. Klimat w tym państwie jest niezmiernie zróżnicowany. W lecie oraz w zimie klimat jest niezwykle łagodny. wspaniałe warunki powodowe przyciągają tu rzeszę wędrowców. Chorwacja może być perfekcyjnym pomysłem na rodzinną, niezapomnianą wyprawę oraz niezwykłą przygodę.

Kto z nas nie kojarzy Włoch? Gustowne, kulturalne państwo o perfekcyjnym klimacie od wieków inspirowało malarzy oraz poetów. Dzisiaj legendarne miasta takie jak Wenecja, Florencja czy Neapol stały się światowymi stolicami mody oraz stylu. Doskonała baza hotelowa, noclegi, kluby i puby, a w głównej mierze włoskie restauracje są niesamowitymi atrakcjami tego państwa. Będąc tam ktokolwiek czuje się jakby był w kulturalnym ośrodku Europy.

W pokaźniejszych miastach bardzo nieraz organizowane są festiwale kulturalne. Z pewnością nie wolno się tam nudzić. Od zawsze miasto to przyciągało w szczególności perfekcyjnym klimatem. Temperatury latem są o wiele łagodniejsze na północy aniżeli na południu. Północ jest obszarem o gigantycznej wilgotności. Włochy cieszą się wyśmienitą pogodą cały rok, jednak najlepszymi miesiącami do odwiedzin są kwiecień oraz czerwiec.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here