Strona główna Turystyka Zadziwiające brylanty kontynentu Ameryki Południowej – Peru i Urugwaj

Zadziwiające brylanty kontynentu Ameryki Południowej – Peru i Urugwaj

98
PODZIEL SIĘ

Ameryka Południowa od zawsze zachwycała własnym orientalizmem. Podróże w te miejsca nie przystawały jednak do najbezpieczniejszych. Zredukowanie przestępczości spowodowało, że turystyka zdołała się tam rozwinąć. Jednym z bardziej popularniejszych krajów stało się Peru. Tu odkryć wolno zapierające dech w piersiach góry, duże pustynie, śliczne, tropikalne plaże i dżungle. Współczesne miasta proponują fenomenalne noclegi oraz co niemiara atrakcyjnych rozrywek.

Mówiąc o Peru nie wolno zapomnieć o wspaniałych atrakcjach oraz objawieniach archeologicznych. Różnorodność krajobrazów jest niepospolitą atrakcją dla badaczy przyrody. Turyści są w stanie błądzić jednego dnia przez ośnieżone górskie szczyty, po czym udać się na wybrzeża. Zima w Peru trwa od czerwca do września. W tym czasie dniami jest stosunkowo ciepło, lecz w nocy temperatura jest na minusie. Dżdżyste, przelotne deszcze następują od grudnia do kwietnia. Niemniej jednak taka pogoda występuje jedynie w górach, w stolicy, Limie jednak praktycznie nigdy nie pada. To samo tyczy się innych pokaźniejszych miast.

Ameryka Południowa w żółwim tempie musiała namawiać podróżników do odwiedzenia swoich państw. Turystyka do niedawna doświadczała tam bezruch. Dopiero po politycznej stabilizacji sytuacja ta ulegała flegmatycznej zmianie. Podróże do orientalnych państw stały się nawet popularne. Takie odległe punkty od zawsze pasjonowały miłośników kultury.

Urugwaj słynie z fenomenalnych noclegów oraz bogatego miejskiego nocnego życia. To małe państwo cieszy się wysokim standardem życia mieszkańców. Przyjeżdżający ludzie nie różnią się niemalże standardem życia od tubylców. dlatego też kraj ten znamionuje się najmniejsza przestępczością wśród krajów latynoskich tego kontynentu. Stolica kraju, Montevideo słynie z fantastycznego rozwoju. Odwiedzający to miejsce są w szeregu przypadków zaskoczeni tak okazałym rozwojem gospodarczym. Urugwaj jest w takim razie perełką Ameryki Południowej. Przyjeżdżając tam można zmienić zdanie o całym tym orientalnym kontynencie. Niezwykle atrakcyjnym sportem jest piłka nożna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here