Strona główna Rodzina Wygodne ubranka dla niemowlaków – jakie wybrać?

Wygodne ubranka dla niemowlaków – jakie wybrać?

119
PODZIEL SIĘ

Kompletowanie wyprawki jest jedną z najprzyjemniejszych czynności dla młodych rodziców, którzy czekają na upragnionego malucha. O ile przy wyborze pozostałych akcesoriów najważniejszą rolę gra funkcjonalność i odpowiednie wykonanie, tak przy ubrankach na równi z nimi liczy się design. Rynek przepełniony jest odzieżą dla dzieci – od sieciowych producentów po małe manufaktury oferujące oryginalne kroje i desenie. 

Czym się kierować przy wyborze ubranek dla niemowlaka?

1. Wygoda

Żeby ubranie było wygodne i leżało jak „druga skóra”, musi być wykonane z naturalnych materiałów. Dobrze, jeśli nie będzie miało w środku wystających, drapiących metek. Ubranie nie powinno być za małe ani za duże, by nie krępować ruchów malca i nie utrudniać zdobywania nowych umiejętności. Niemowlęta są w ciągłym ruchu – nie sprawdzą się przy nich rzeczy zapinane na tradycyjne guziki ani ubrania, których zakładanie będzie trwało zbyt długo. Ubranie powinno być wygodne także dla rodzica – musi łatwo i sprawnie się zdejmować i zakładać.

2. Bezpieczeństwo

Najpopularniejsze ubranka dla niemowląt, dostępne między innymi na stronie http://ubierzdziecko.pl/, to kaftaniki, pajacyki, śpiochy i pół śpiochy, body i spodenki. Należy zwrócić uwagę, czy nie posiadają za długich tasiemek lub troczków, które mogłyby się owinąć wokół rączki dziecka. Bezpieczeństwo zapewnią także wysokiej jakości tkaniny, pozbawione chemicznych barwników, delikatne dla skóry dziecka i niepowodujące uczuleń, odparzeń czy podrażnień. Aplikacje na odzieży są zbędne zwłaszcza w przypadku noworodków. Certyfikat Oeko-Tex® Standard 100 to gwarancja, że do produkcji ubranek dla niemowlaków nie użyto szkodliwych związków o stężeniach niebezpiecznych dla malucha.

3. Design

Dla wielu mam jest równie ważny, co wygoda i bezpieczeństwo. Na szczęście każda z nich znajdzie ubranka odpowiadające własnemu gustowi. Dostępne są w całej palecie kolorystycznej, o krojach tradycyjnych lub bardzo nowoczesnych. Jednolite lub wzorzyste z mniej lub bardziej finezyjnym wykończeniem.

Jaki wybrać rozmiar ubranek?

Większość sklepów oferuje pełną niemowlęcą rozmiarówkę, obejmującą także rozmiary dla wcześniaków. Na początek wystarczy kilka sztuk ubranek w rozmiarze 56, które spełnią się idealnie tuż po urodzeniu dziecka. Nie warto kupować na zapas ubrań w każdym rozmiarze, ponieważ znacznie wygodniej i rozsądniej będzie je dopasowywać do rosnącego dziecka. Każdy maluch przybiera na wadze w różnym tempie i w innym czasie osiąga dany wzrost. Ubrania dla niemowlaka należy dobrać także do pory roku, by nie zostać w środku lata z kurtką zimową kupioną na zapas.

Ubrania dopasowuje się do długości ciała dziecka. Gdy maluch osiągnie wzrost oznaczony na metce, przechodzi się do kolejnego. W ten sposób dziecko o długości 73 cm będzie nosiło ubranie w rozmiarze 74, a przy wzrośnie 75 cm wygodniej mu będzie w ubranku w rozmiarze 80.

Jak ubierać niemowlaka?

Istnieje kilka szkół na temat sposobu ubierania niemowlaka. Jedna z nich mówi o tym, by zakładać dziecku tyle warstw, ile ma na sobie dorosły. Druga radzi, by w okresie zimowym ubierać malucha w jedną warstwę więcej, a w lecie bez zmian. Najważniejsze jest zachowanie zdrowego rozsądku i obserwacja, czy dziecku nie jest zbyt zimno lub gorąco poprzez sprawdzanie ciepłoty karku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here