Strona główna Turystyka Wakacje w fantastycznych krajach Ameryki Południowej

Wakacje w fantastycznych krajach Ameryki Południowej

119
PODZIEL SIĘ

Kraje południowoamerykańskie pozostały spostrzeżone jako obiekty turystyczne dopiero kilkanaście lat temu. Turystyka praktycznie w żadnym razie się tam nie rozwijała. Na szczęście stan ten uległ kolosalnej poprawie. Obywatele zaczęli coraz to częściej odwiedzać te miejsca. Podróże w tamte rejony stały się pasjonującą przygodą.
Nowoczesna turystyka rozwija się w zastraszającym tempie. Wobec tego również większość z nas nie umie już zachwycać się legendarnymi turystycznie krajami. Ludzie odwiedzają coraz to nowsze miejsca pragnąc je szczegółowo zapoznać.

Niezwykle modne stały się podróże po Ameryce Południowej. Interesującym państwem jest na pewno Argentyna. Jest krajem ogromnie urokliwych krajobrazów oraz wielu przeciwieństw. Ośnieżone szczyty Andów na tle zakurzonych płaszczyzn Patagonii mogą okazać się cudownym miejscem na przeżycie wakacyjnej przygody. Zwiedzanie gęstej dżungli w Missiones, jazda konna w górach Salta to jedynie niektóre atrakcje tego rejonu.

W centrum tej porywającej nie odkrytej przyrody mieści się nowoczesna stolica kraju Buenos Aires. Dzisiejsze miasto oferuje cudowną bazę hotelową, noclegi, restauracje, puby i centra handlowe. Zarówno miłośnicy miejskiego życia jak i dziewiczej przyrody znajdą coś słusznego dla siebie. Mimo okresu dyktatury wojskowej i paru kryzysów gospodarczych Argentyńczycy pałają chęcią życia i potrzebują nieprzerwanie się rozwijać.

Mają oni trzy duże miłości: dobra kuchnia, zabawa i naturalnie piłka nożna.
Jednym z dodatkowych godnych uwagi krajów Ameryki Południowej jest położona w środkowej części kontynentu Boliwia. Kraj ten odzyskał swoją suwerenność w 1825 roku. W jaki sposób każdy kraj tego kontynentu, również Boliwia cechuje się ogromnym zróżnicowaniem.

Miasta turystyczne są nadzwyczaj poprawnie rozwinięte, występuje ekskluzywna baza hotelowa, noclegi, restauracje oraz puby. Jednakże jeżeli zechcemy wybrać się na dłuższą wycieczkę czeka nas niezwykle długa droga autokarem bądź jeepem. Infrastruktura boliwijska pożąda z pewnością modernizacji. W czasie takich wypraw wolno nacieszyć oczy idealnymi krajobrazami. Boliwia jest krajem wiernym swojej rodzimej kulturze. Około dwie trzecie mieszkańców stanowi rdzenna ludność. Rodzimy dialekt, kolorowe ubrania, głośne targi i uliczni grajkowie, to wszystko wolno obejrzeć wybierając się na spacer po mieście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here