Strona główna Technologia Teren nowinek technologicznych

Teren nowinek technologicznych

120
PODZIEL SIĘ

Pewno niektórzy zadają sobie pytanie: czemu oryginalne technologie są aż tak wymagane oraz z przyjemnością użytkowane? Otóż odpowiedzią może być fakt, że człowiek jest istotą jaka została utworzona do tego, aby się rozwijać. W momencie kiedy tak właściwie nikt nie inwestowałby w tego typu przedsięwzięcia, z całą pewnością nie byłoby dziś komputerów, telewizorów, a może nawet żarówek lub prądu elektrycznego i nadal egzystowalibyśmy w jaskiniach, odżywiając się surowym mięsem.

Wszelkie oryginalne technologie powodują pewien krok na przód, w przyszłość, a zarazem powstanie czegoś totalnie nowego.
Żyjemy w czasach, kiedy tak właściwie każdego dnia pojawiają się oryginalne techniki, pionierskie zaawansowane sprzęty mające umilić ludziom życie, poprawić jego jakość czy usprawnić pracę. Nie każdy homo sapiens ma dostęp do wszystkich zdobyczy technologii, lecz jest jedna rzecz, o jakiej wiedzą i jakiej używają aktualnie prawie wszyscy – to znaczy Internet. Jest to powszechna sieć, do jakiej prawa roszczą sobie Amerykanie, a jaka w realności powstała we Francji, gdzie służyła jako immanentna sieć do przekazywania informacji w pewnej firmie.

Wynalazek ten był tak należyty, że w ciągu kilku lat opanował cały świat. Ogólnoświatowa sieć jest kopalnią informacji – wypróbowanych lub też wątpliwych. Można tam odszukać wszystko, co tylko przyjdzie nam do głowy: przepisy na ciasto, na trutkę, instrukcje budowy domów lub konstruowania rozmaitych niebezpiecznych przedmiotów. W Internecie powstają też bezustannie oryginalne portale informacyjne oraz społecznościowe, gdzie ludzi z zapałem dzielą się wiedzą i nawiązują znajomości. Dostęp ma każdy i jest on gratisowy. Z popularności Internetu korzystają również producenci oraz usługodawcy, proponujący tam swoje towary.

Z sieci korzystają politycy oraz szefowie państw, łącznie z Watykanem – który przecież stereotypowo jest przeciwny postępowi i nauce. Nie tak dawno były papież Benedykt XVI wszedł w oryginalną erę wysyłają pierwszą wiadomość na Twitterze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here