Strona główna Dom Jak wyczyścić to, czym sprzątamy?

Jak wyczyścić to, czym sprzątamy?

74
PODZIEL SIĘ

Regularne sprzątanie w domu to jeden z podstawowych obowiązków każdego z nas. Niestety nie zawsze pamiętamy, że ważne jest także to czym czyścimy dane powierzchnie. Wszystkie gąbki, ścierki, szczoteczki… to w nich zbiera się najwięcej brudu, dlatego po każdym sprzątaniu musimy pamiętać o ich wyczyszczeniu. 

Regularne sprzątanie w domu to jeden z podstawowych obowiązków każdego z nas. Niestety nie zawsze pamiętamy, że ważne jest także to czym czyścimy dane powierzchnie. Wszystkie gąbki, ścierki, szczoteczki… to w nich zbiera się najwięcej brudu, dlatego po każdym sprzątaniu musimy pamiętać o ich wyczyszczeniu.  Podczas sprzątania korzystamy z różnego rodzaju sprzętów, które mają na celu pomóc nam usuwać wszelkie zabrudzenia. Warto sobie uświadomić, że przy każdym kolejnym sprzątaniu gromadzi się coraz więcej brudu, co z kolei będzie prowadziło do tego, że sprzęt szybciej się zniszczy. Poza tym sprzątanie może być w ten sposób mniej efektywne.

Należy zatem zadbać o sprzęty, którymi czyścimy poszczególne powierzchnie. Istnieje kilka sposobów, aby sprawnie sobie z tym poradzić i nie kupować ciągle nowego sprzętu.  Co będzie potrzebne? Sprzęty powinny być czyszczone od razu po każdym sprzątaniu. W ten sposób zabrudzenia łatwiej będą dały się usunąć i nie będziecie roznosić brudu podczas kolejnego sprzątania. Przygotuj wiadro wypełnione ciepłą wodą oraz proszek do prania, który poradzi sobie z tego rodzaju zabrudzeniami. Warto także wyposażyć się w rękawiczki, które ochronią twoje dłonie przed szkodliwym działaniem preparatów piorących.

Oczywiście wszystko zależy od rodzaju sprzętu, który mamy zamiar umyć oraz od stopnia jego zanieczyszczenia. Niekiedy wystarcza przepłukanie ściereczki pod bieżącą wodą z dodatkiem mydła czy płynu do mycia naczyń.  W jaki sposób czyścić ścierki, szmatki itp.  Szmatki bawełniane, stare ręczniki i inne tego typu materiały mogą być normalnie uprane w pralce. Dla lepszego efektu można dodać sodę oczyszczoną, żeby je rozjaśnić. Musimy jednak uważać na inne materiały, które będą ewentualnie umieszczone w pralce. Jeśli ścierka jest ubrudzona smarem lub czymś innym ciężkim do usunięcia lepiej ją po prostu wyrzucić i zastąpić nową.

Produkty do czyszczenia różnych pomieszczeń dostępne są na stronie General Fresh – sprawdź!

Ściereczki wykonane z mikrofibry nie powinny być prane w środkach zmiękczających, ponieważ tracą swoje właściwości. Lepiej uprać je ręcznie z dodatkiem niewielkiej ilości proszku do prania. Powinniśmy unikać czyszczenia nimi tłustych plam.  Szczotka do zamiatania oraz mop Te sprzęty także wymagają regularnego czyszczenia. W przypadku szczotki, po każdym sprzątaniu powinniśmy usunąć włosy oraz brud za pomocą patyka, długopisu lub po prostu założyć rękawiczki i zrobić to ręcznie. Następnie warto wrzucić szczotkę do wiadra z ciepłą wodą i dodać trochę proszku do prania. W ten sposób możemy czyścić szczotkę co kilka miesięcy.

Niektóre mopy mogą być uprane w pralce, jednak należy pamiętać o tym, by wcześniej pozbyć się z nich większych zabrudzeń. Oprócz tego nie powinniśmy umieszczać razem z mopem ubrań. Możemy uprać go z bawełnianymi ścierkami i starymi ręcznikami.  Pamiętajmy, że mopy wykonane z mikofibry lub innych delikatnych materiałów najlepiej jest czyścić ręcznie z dodatkiem proszku do prania. Nie należy używać środków zmiękczających, które mogą pozbawić materiał właściwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here