Strona główna Biznes Jak wybrać dobrego doradcę kredytowego?

Jak wybrać dobrego doradcę kredytowego?

44
PODZIEL SIĘ

To pytanie zadaje sobie bardzo dużo osób, które w najbliższym czasie chcą skorzystać z usług doradcy kredytowego. W naszym kraju nie brakuje ludzi, którzy doskonale zdają sobie sprawę że osoby na co dzień wykonujące ten zawód charakteryzują się bardzo dużą jakością oraz profesjonalizmem w swoich poczynaniach.

Dzięki temu mogę szybko wskazać banki, w których kredyt hipoteczny jest możliwy do uzyskania przy konkretnej zdolności kredytowej. To dla każdego oszczędność czasu oraz pieniędzy, ponieważ wizyty w bankach, wypełnianie wniosków – które niestety często są potem odrzucone – to szara codzienność. Nic więc dziwnego, że doradcy kredytowi są w dzisiejszych czasach tak rozchwytywani. Jak jednak wybrać profesjonalistę? Oto krótki poradnik dotyczący tej właśnie kwestii, który pomoże uniknąć błędów.

Przede wszystkim trzeba zapytać konkretną osobę o jej doświadczenie. Warto zaznaczyć, że profesjonalny doradca kredytowy to osoba, która może naprawdę pomóc w wielu kwestiach. Na rynku – zresztą jak w każdej branży – są osoby, które podchodzą naprawdę fachowo do swoich obowiązków. Nie brakuje jednak ludzi, którzy są po prostu przeciętni. Należy zrobić wszystko, aby nie wybierać takich właśnie przedstawicieli. Warto zatem przed dokonaniem jakichkolwiek decyzji dotyczących kredytu czy inwestycji spytać daną osobę o jej doświadczenie. Nie zaszkodzi poprosić o numer do poprzednich Klientów. Zazwyczaj profesjonalny doradca kredytowy nie powinien mieć w związku z tą sprawą żadnych obiekcji. To będzie bardzo wyraźny dowód na to, że macie do czynienia z prawdziwym profesjonalistą, którzy rzeczywiście zna się na swoim fachu.

Bardzo istotne jest też to, aby szukać takich doradców kredytowych, którzy są kompletnie niezależni w swoim fachu. Dlaczego jest to tak istotne? Trzeba podkreślić, że profesjonalny doradca kredytowy, który tak naprawdę pracuje tylko i wyłącznie na swój rachunek gwarantuje, że pomoc będzie bardziej fachowa. Nikogo nie trzeba przekonywać do stwierdzenia, że osoba, która otrzymuje na przykład premię za polecenie konkretnego kredytu z danego banku nie jest do końca bezinteresowna. Często tacy doradcy kredytowi rekomendują usługi instytucji, chociaż tak naprawdę warunki nie są do końca dobre dla danego Klienta. Ważne zatem jest to, aby stawiać na ludzi działających kompletnie niezależnie.

Przed podjęciem decyzji o wyborze konkretnego doradcy kredytowego starajcie się jak najwięcej o nim dowiedzieć. Żyjemy w czasach, gdzie tak naprawdę każdy może wyrazić opinie o lekarzu, sprzedawcy w pobliskim sklepie czy konkretny produkcie itp. Jest to naprawdę bardzo pomocne. Musicie zrobić wszystko, aby wybrany przez Was doradca kredytowy charakteryzował się profesjonalizmem, a pozytywne recenzje na pewno pomogą Wam w podjęciu dobrej decyzji. Nie wolno traktować tej kwestii po macoszemu, ponieważ pamiętajcie, że chodzi tutaj o Wasz czas, Wasze pieniądze oraz tempo załatwiania rozmaitych procedur. Należy zatem przyłożyć się do tej kwestii.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułChwilówki – alternatywa dla banków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here