Strona główna Dom Jak dobrać lampy do bardzo małego pomieszczenia?

Jak dobrać lampy do bardzo małego pomieszczenia?

42
PODZIEL SIĘ

Nie każdy w naszym kraju może pozwolić sobie na apartamenty, które mają mnóstwo metrów kwadratowych. Jest wiele osób, które na co dzień muszą radzić sobie w zdecydowanie mniejszych pomieszczeniach. W polskich miastach nie brakuje bowiem mieszkań, które mają przykładowo 20-30 metrów kwadratowych.

Często nawet pokoje są naprawdę bardzo nieduże. Dużo ludzi zastanawia się, jak optymalnie zatem dobrać oświetlenie, aby zapewnić sobie właściwe światło i przy okazji nie tracić zbędnej przestrzeni. W końcu dla właścicieli takich nieruchomości tak naprawdę każdy centymetr jest naprawdę bardzo istotny. Często ludzie muszą zrezygnować z lamp, które charakteryzują się wyjątkowo nowoczesnym designem i zastosowaniem rozmaitych dodatków. Przede wszystkim stawiają bowiem na wygodę, która pozwala im łatwo oraz bezpiecznie wykonywać codzienne czynności. O czym zatem pamiętać wybierając lampy do pomieszczeń, które nie są zbyt duże?

Lampy witrażowe, plafony, kinkiety – wszystkie te produkty znajdziesz na stronie 

Generalnie zasada jest taka, że w pomieszczeniach powinno być zastosowane oświetlenie główne i pomocnicze. Jeśli jednak jesteście właścicielami miejsca o skromnych gabarytach, to z tego drugiego wariantu możecie spokojnie zrezygnować. Trzeba zaznaczyć, że w takich pomieszczeniach wystarczy tak naprawdę jedynie oświetlenie główne, które i tak dobrze doświetli każdy zakamarek. Ewentualnie możecie zdecydować się na przykład na lampkę na biurko, która pomoże Wam lepiej skupić się na wykonywanej pracy czy w większym stopniu oświetli tę powierzchnię roboczą. Nie ma jednak potrzeby, aby specjalnie instalować źródła oświetlenia pomocniczego w małych pomieszczeniach, ponieważ zabiorą one część metrażu, co dla każdego właściciela takich miejsc nie jest zbyt optymalnym rozwiązaniem.

Duże znaczenie ma też wybór konkretnych lamp. Należy zrezygnować z produktów wiszących czy długich żyrandoli. Takie elementy zajmują bowiem stosunkowo dużo miejsca. Jeśli chcecie koniecznie wybrać lampy wiszące, to warto zdecydować się na opcje z możliwością regulacji. Dzięki temu będziecie mogli wpływać na kształt zakupionych rzeczy. W małych pomieszczeniach bez wątpienia najlepiej decydować się na minimalistyczne konstrukcje. Oczywiście, każdy chciałby posiadać bogato zdobione lampy czy żyrandole. Jeśli jednak metraż nie jest imponujący, to z czegoś trzeba zrezygnować. Należy postawić na wygodę, która w tym aspekcie jest najważniejsza.

Często ludzie mają kłopoty z wyborem oświetlenia nie tylko do małego pokoju, ale na przykład do spiżarni. Takie pomieszczenia są zazwyczaj niskie i wąskie. Wybierając lampy trzeba zwrócić uwagę na to, aby wchodząc i wychodząc nie zawadzać głową o konkretne produkty. Nic więc dziwnego, że coraz większą popularnością cieszą się rozmaite plafony czy kinkiety. Mają one mniejsze gabaryty i znakomicie sprawdzają się w tego typu miejscach, w których tak naprawdę przebywamy tylko kilka minut, żeby zabrać ze sobą odpowiednia przetwory. W takich lokalizacjach lampy wiszące są naprawdę kompletnie niewskazane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here