Strona główna Technologia Gdzie znajdzie się ekstremum techniki?

Gdzie znajdzie się ekstremum techniki?

121
PODZIEL SIĘ

Niemało młodych ludzi szczyci się tym, że żyje w czasach kolosalnego rozwoju najnowocześniejszych technologii oraz z nieskrywaną niejednokrotnie pogardą spogląda na przodków, którzy w ich pojęciu nie byli zdolni do abstrakcyjnego myślenia czy do tworzenia rzeczy dużych.

Zjawiskiem pozostaje, że co chwilę jesteśmy wprost bombardowani wiadomościami o innowacyjnych gadżetach technologicznych czy elektronicznych i wydawać by się mogło, że w istocie żyjemy w erze geniuszy. Kto jednakże zna historię ludzkości, perfekcyjnie zdaje sobie sprawę, że to wierutne bzdury.

Obecne wynalazki nie są niczym innym aniżeli ciągłym przekształcaniem lub optymalizowaniem tego, co wynaleziono już dawno temu. Przecież to wyraziste, że dziś nikt nie mógłby upajać się nowoczesnym modelem samochodu, jeśli wiele tysięcy lat temu – dzisiaj już nikt nie zdaje sobie sprawy z tego, gdzie i kiedy – nie wynaleziono by koła. Koło jest tak obecne w życiu, że w ogóle nie zdajemy sobie kwestii, że życie bez niego byłoby zupełnie inne. Na kole opiera się cała współczesna technologia. Bez niego nie byłoby możliwe większość dzisiejszych sprzętów.

Wypada o tym pamiętać, nim wyda się niepochlebne sądy o ludziach egzystujących na świecie w czasach antycznych, bowiem gdyby nie inwencja Ateńczyków, dużo dziedzin współczesnej nauki nie miałoby prawa bytu.
W dobie nowoczesnych czasów, w niezmiernie prędkim tempie rozwijają się technologie w każdej dyscyplinie życia. Wszystkie laboratoria przez cały czas prowadzą przeróżne badania i testy na innowacyjnych produktach, po to by mogły pozostać wprowadzone na rynek oraz równocześnie stać się dostępne dla prostego, typowego konsumenta.

Gospodarka światowa nie ma innego wyjścia jak prowadzenie prac w tym kierunku, bo cywilizacja chce i pragnie dalej się rozwijać, a do tego by to zdołało nastąpić niebezużyteczne są tego rodzaju badania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here