Strona główna Rozrywka Czym cechuje się fantastyczna zabawa?

Czym cechuje się fantastyczna zabawa?

89
PODZIEL SIĘ

Zabawa jest częścią składową cywilizacji, a obszar kulturowy to przyjęty w społeczeństwie specjalistyczny sposób postępowania, rozumowania i odczuwania. Stanowi drogę życiową narodu. Zatem kultura społeczeństwa jest odbiciem jego norm moralnych.

Bodajże żaden inny środek masowego przekazu nie rozpowszechnił się tak niezmiernie w obecnym stuleciu ani nie zyskał takiej popularności oraz takiego wpływu, jak kino i telewizja. Niektórzy twierdzą, że filmy to samo życie. Albowiem niemniej jednak gwiazdy filmu są jednocześnie nowoczesnymi bohaterami ludowymi, w związku z tym filmy mogą przydawać tej odkrywczej etyce znaczenia, niejako ją nobilitować.

Zabawa ma prawo oddziaływać na ludzi korzystnie bądź szkodliwie. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu rozrywka była niewrogą imprezą rodzinną, aktualnie jest jedynie dla dorosłych. Niektórzy motywują tę uderzającą zmianę, mówiąc, że chodzi po prostu o niewinne odprężenie się. Ale czy to zgodność z rzeczywistością?

W rzeczywistości większa część współczesnych rozrywek utraciła wszystkie dawniejsze wartości etyczne z przyczyny trzech rzeczy: nielegalnych narkotyków, barbarzyńskiej przemocy i pokazywania scen seksualnych.

Pragnienia człowieka są najróżniejsze, a wynika to przede wszystkim z różnorodności ludzi na globie, albowiem każdy z nas jest inny oraz każdy przez to zajmuje się innymi kwestiami oraz inne rzeczy go interesują. Czy to potrzeby inspirowane przez geny czy to wymogi wynikające najzwyczajniej w świecie z prywatnych predyspozycji – nie ważne.

Istotny jest fakt, że są miarodajne potrzeby, jakie człowiek spełniać musi i jakie są specyficzne dla każdego z nas, mimo różnorodności oraz są takie potrzeby, jakie pojawiają się u jednych ludzi, tudzież u drugich ich w ogóle nie ma. Tak lub inaczej, nawet potrzeby występujące u wszystkich są niemniej jednak spełniane w różny sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here